Brüsselis tunnustati "Sajandi lugu"

"Hipide revolutsioon" Autor/allikas: Heigo Teder

22. novembril anti Brüsseli kultuurikeskuses BOZAR Eesti Etendusasutuste Liidule (EETEAL) üle Euroopa Etenduskunstide Tööandjate Liidu Pearle* koostööauhind EV100 teatriprojekti "Sajandi lugu" elluviimise eest.

Preemiaid anti viies kategoorias, millest Eesti kandideeris kahele: EETEAL kandideeris Koostööauhinnale ja Teater Ugala Kultuuripärandi Auhinnale, olles oma kategoorias ka nomineeritute seas.

"Sajandi lugu" oli hooajal 2017-2018 publiku ette jõudnud Eesti Vabariigi elukümnenditel põhinev 14 lavastusest koosnev teatrisari. Kõik lavastused loodi vähemalt kahe teatri koostöös, projektis osales 24 teatriorganisatsiooni. Paljud sarja raames loodud lavastused on teatrite mängukavades ka praegu.

1991. aastal loodud Pearle* on üle-euroopaline katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on etenduskunstide arenguks soodsate tingimuste loomine, professionaalse teabe vahendamine, ettepanekute tegemine Euroopa Komisjonile ja teistele etenduskunstide arengut suunavatele institutsioonidele etc. Pearle* esindab oma liikmesorganisatsioonide kaudu umbes 10 000 teatri- ja kontsertorganisatsiooni Euroopas. Eesti Etendusasutuste Liit kuulub organisatsiooni alates 1998. aastast.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: