Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Autoportree" avas koos Aet Maateega laulu- ja tantsupidude altari uksed

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Aet Maatee on ära pidanud kuus suurt pidu. Seitsmes, uhke ja suurejooneline juubelipidu, mille juhtmõte on "Minu arm", seisab järgmise aasta suvel ees.

Peo hoogne ettevalmistamine käib hetkel pigem suure koosolekute laua taga ja arveraamat ütleb, et kokku on toodetud erinevaid laulikuid, noote ja tantsukirjeldusi 47 540 eksemplari. Muljet avaldav number. "Autoportree" avas salapärase altari uksed, mis hõlbustab kogu suure peo peopeal hoidmist. Samuti vaadati saates suvine tuleteekond.

Aeda sõnul on eesti keele rikkus hästi paista Lydia Koidula luuleridadest saanud juhtmõtte "Minu arm" tähendustes. "Eesti keel on hästi rikas ja seda saab kasutada mitmes mõttes: minu arm, minu armastus, aga ka minu arm, minu armid."

Aeda rikkus on ka tema neli tütart ja nende pered. Koos ollakse ERM-s, kus töötas etnograafina Aeda ema Vilve Kaits. Aet mäletab hästi, kuidas tal ema juures tööl oli keerulline vaikselt ja vaguralt olla. "Muuseum meenutas tol ajal raamatukogu, kus väga ei räägitud. Aga sajandivanuste seelikute tuulutamine oli tore."

Aet Maatee on 2007. aastal pälvinud Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia noorte laulu- ja tantsupeo "Ilmapuu" korraldamise eest.

Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital annab valdkonna arengusse väga suure panuse, toetades käsitöö-, tantsu- ja muusikakollektiivide projekte, festivalide ja sündmuste korraldamist kui ka kultuuripärandi jäädvustamist ning muuseumide ja arhiivide tegevust. Igal aastal toetab rahvakultuuri sihtkapital valdkonda 2 miljoni euroga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: