Muusikaõpetajate liit ja Vox Populi tähistavad Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäeva

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Gustav Ernesaks Autor/allikas: Faivi Kljutšik / ERR

27. novembrist kuni 12. detsembrini toimub Eestimaa koolides üksteist Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäevale pühendatud loeng-kontserti "Meelespea", mis on ideeline jätk üle-eelmisel õppeaastal toimunud loeng-kontsertide sarjale Lydia Koidulast.

Kooliõpilastele suunatud kava on üles ehitatud Gustav Ernesaksa eripalgelist loomingut silmas pidades, esitusele tuleb nii laste-, naiskoori-, meeskoori- kui ka segakoorilaule. Muusikalise osa kannab Janne Fridolini juhatusel ette Noorte Segakoor Vox Populi koos Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimiseriala õpilastega, sõnalise osa on koostanud ja esitab idee autor, eesti muusikalugu põhjalikult uurinud muusikateadlane Tiia Järg.

Projekt on ellu kutsutud tutvustamaks noortele Gustav Ernesaksa elu ja loomingut, kelle sünnist möödub 12. detsembril 110 aastat. Kontserdid on tasuta ning toimuvad Eesti Muusikaõpetajate Liidu organiseerimisel ning Eesti Kultuurkapitali ja Tartu Linnavalitsuse toetusel.

Toimumisajad ja -kohad:
- 27. november: Hugo Treffneri Gümnaasium, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium ja Miina Härma Gümnaasium
- 3. detsember: Türi Ühisgümnaasium, Võru Muusikakool ja Võru Gümnaasium
- 6. detsember: Kuressaare Gümnaasium ja Saaremaa Ühisgümnaasium
- 12. detsember: Loo Keskkool, Keila Kool ja Tallinna Nõmme Gümnaasium

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: