Ernesaksa Fondi peapreemia pälvis Lydia Rahula

Gustav Ernesaksa fondi peapreemia pälvis fondi halduskogu otsusel koorijuht Lydia Rahula.

"Lydia Rahula pälvis preemia olulise panuse eest Eesti järgmise põlvkonna noorte lauljate kasvatamisel nii dirigendi kui pikaaegse muusikaõpetajana. Sarnaselt Gustav Ernesaksale on tema kirg ja elutöö on olnud poiste laulu populariseerimine ja seeläbi uue põlvkonna meeslauljate kasvatamine," ütles dirigent ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva.

Gustav Ernesaksa fondi koolimuusika arendamise stipendium anti tänavu Katrin Puurile pikaaegse panuse eest suursündmuste korraldamisel ja eestvedamisel. Fondi õppestipendiumi sai Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorimuusika magistrant Maarja Helstein.

Esimest korda anti Eesti Meestelaulu Seltsi algatusel peapreemiaga kaasa ka Ekke Väli loodud skulptuur "Gustav", mis on jäljend Tallinna lauluväljakul olevast Gustav Ernesaksa kujust. Skulptuuriga tunnustati ka laulu- ja tantsupidude pikaajalist peakorraldajat Ilmar Mossi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhatajat Aet Maateed.

Lydia Rahula on Tallinna 21. kooli muusikaõpetaja ja Tallinna Poistekoori asutaja ning dirigent. Lisaks on ta asutanud ja juhatanud Eesti Lastekoori ja töötanud RAM poistekoori koormeistri ning ettevalmistuskooride dirigendina. Lydia Rahula on üks pikema staažiga laulupeodirigente, olles laulupidudel juhatanud koore alates 1987. aastast.

Gustav Ernesaksa Fond on 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt asutatud fond, mille eesmärk on väärtustada koorimuusika-alast tegevust.

Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peapreemia, koorimuusika arendamise stipendiumi ning õppestipendiumi. Stipendiumite välja andmist rahastavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: