Saara Nüganen lavapartner Märt Avandist: minul ei olnud väga raske ära armuda

Novembris esietendus Endla teatris Aare Toikka lavastatud "Elu ja armastus". Andrus Kivirähki näidend on kirjutatud A. H. Tammsaare romaani järgi. Endlas kolmandat hooaega olnud Saara Nüganenile on "Elu ja armastuse" Irma Vainu esimene suurem roll.

"Teatril on plaanid tehtud mitu hooaega ette. Ma teadsin juba esimesel aastal, kui ma tulin teatrisse, et kahe aasta pärast tuleb esimene suur roll. Mul oli aega selleks valmistuda, psühholoogiliselt," ütles Nüganen ETV saates "Ringvaade".

Nüganeni sõnul oli lugu talle tuttav, sest on A. H. Tammsaare romaani mitu korda lugenud. "Irma tegelasega on lihtne samastuda, kui sa oled ise ka sama vana. Mingid mõtted ja unistused on sarnased," lausus ta, et paljud noored tüdrukud tunnevad ennast selles loos ära.

Irma Vainu on 18-aastane neiu, kelle ees on lahti kogu maailm. Ta on äsja oma kodualevikus gümnaasiumi lõpetanud ja nii head lõputunnistust kui temal polnud mitte kellelgi. Sellise lõputunnistusega võib minna linna kursustele, õppida ja saada haritud naiseks. Ja just seda Irma teha kavatsebki.

Irma lavapartnerit Rudolf Ikkat kehastab Märt Avandi. "Ta on üks mees, kes on elus haiget saanud ja püüab sellega kuidagi hakkama saada," kirjeldas Nüganen tema rolli.

Nüganeni sõnul ei olnud tal raske Avandi kehastatud tegelaskujusse ära armuda. "Kui su ees on elav inimene ja sa vaatad talle sügavale silma sisse, siis nagu ei olekski rohkem vaja," põhjendas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: