Kai-Mai Olbri: kuuldused minu surmast akvarellistina on tublisti liialdatud

Kunstnik ja kirjanik Kai-Mai Olbri tunnistab pühapäevases "Prillitoosi" saates, et on sel aastal maalinud vaid neli maali ning pühendub pigem kirjutamisele.

"Sel aastal "Pauk luuavarrest" ilmus mais. Kirjandus domineerib mul sel aastal, sest ma olen maalinud sel aastal ainult neli maali," tõdes Olbri.

Eesti parimaks akvarellistiks nimetatud Olbri kuulub nii kunstnike liitu kui ka kirjanike liitu. Olbri sõnul on see lihtsalt niimoodi juhtunud. "Minu käest on alati küsitud, et kes ma siis olen. Ega ma ise ka ei tea, kes ma olen, sellepärast ma uuringi ja katsetan endaga. Võib-olla ükskord kõrges eas on asi selge mulle ja teistelegi," lausus Olbri.

Olbri sõnul on kuuldused tema surmast akvarellistina on aga tublisti liialdatud. "Mulle paar kuud tagasi helistati ja öeldi, et on ilmunud raamat "Eesti akvarell 2018" ja mind ei olevat seal sees. Küsiti, et miks. Ma tõesti ei tea vastust," ütles Olbri, et seda peaks küsima raamatu autor Rein Mägarilt.

Luule avastas Olbri 30. eluaastates, maalima hakkas ta umbes kümme aastat pärast seda. Praegu jagab ta maalimist ja luuletamist hingetunde järgi. "Kui ma hakkaks oma sisemust kirjeldama, siis see on nagu mingi troopiline taimelava, kus on siirded sõrmeotsteni välja," kirjeldas ta. Ilma loominguta ei suuda Olbri päevagi olla.

Olbri sõnul on ta protestivaimuga kunstnik ning see on tulnud tema emapoolsetest geenidest. "See on tulnud mulle ainult kasuks. Üks meeldivamaid komplimente oli mulle ühe kirjandusteadlase ja kirjaniku poolt see, et kui ta mind ei teaks, arvaks ta, et mu raamatud on noore inimese kirjutatud," naeris Olbri.

"Prillitoos" on ETV eetris pühapäeval, 2. detsembril kell 9.05.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: