Kogumisaktsiooni "Koolipärimus 2018" korraldaja: lugude spekter oli lai

Lõppeval kultuuripärandiaastal toimus Eestis sadu pärandkultuuri väärtustavaid sündmusi. Eriti populaarne oli noorte kaasamiseks mõeldud pärandikogumise aktsioon "Koolipärimus 2018".

4. detsembril toimunud Euroopa kultuuripärandiaasta lõpuüritusel tänati aasta jooksul toimunud sadade ürituste korraldajaid, vahendas "Aktuaalne kaamera". Toimunud sündmuste edu märgiks on aktiivne osavõtt, näiteks kogumisaktsioonil "Koolipärimus 2018" osalesid nii eesti kui ka vene koolide 4. kuni 12. klassi õpilased, kokku laekus Eesti peale üle 3700 vastuseankeedi.

Aktsiooni üks korraldajaid Reet Hiiemäe sõnas, et lugude spekter oli hästi lai. "Igasugused uskumused, mängud, huumor, vaba aja veetmine, lemmikloomad," tõi ta välja ja lisas, et mõnede koolide entusiasm oli ikkagi täiesti ootamatu. "Tervete vihikutäite kaupa kirjutas näiteks Ardu kool meile pärimusi, sellist asja ei oleks arvanud."

"Koolipärimus 2018" kogumisaktsiooni tulemused jõuavad ka teadlaste töölauale. "Paralleelselt on toimunud rahvusvahelised konverentsid ja doktorikooli üritused, kus sama materjal on baasiks," selgitas Hiiemäe ja kinnitas, et kolmas väljund on igasugused teadustööd ja rahvusvahelised võrdlused, seega tegevusruumi on pikkadeks aastateks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: