Voronja avab digitaalkunstnik Estookini debüütnäituse

"Ramona's Better Future". Autor/allikas: Estookin

Neljapäeval, 13. detsembril kell 18 avab Voronja galerii Tartu Uues Teatris kunstnik Estookini debüütnäituse "Cyber Creation".

"Cyber Creation" on Tartus tegutseva digitaalkunstnik Estookini debüütnäitus, kus saab näha retrofuturistlikke digitaalmaale, mis on inspireeritud 1960.–80. aastate tunnetusest, kuid maalitud küberpunk võtmesse.

"Pean oluliseks mõista seda, mis on olnud, et visualiseerida tulevikku. Tulevik on oleviku ja mineviku akumulatsioon ning omades kogukat vaimset arhiivi mälestustest ja tunnetest, on võrgutav end väljendada läbi fiktiivsete maailmade," selgitas Estookin oma huvi futuristliku maailmakäsitluse vastu.

Teosed kujutavad tsitaate nii läänemaailma kui ka Venemaa kultuurist, fantaseerides mineviku düstoopilisse tulevikku. Maalidel kujutatud keskkond ja karakterid kujutavad transhumanismi ning dialooge tehnoloogia ja inimeste vahel. Kõik teosed on valminud 2018. aastal ning näitusel toimub nende esmaesitlus.

Estookin Andreen (s 1997) on 2D illustratsioonidele pühendunud kunstnik, kes magamise asemel üritab hoopis oma graafikalauale mitte kohvi pillata. Estookin on töötanud disainerina Eesti videomängufirmas Limestone Games aga ka Eesti suurimale videomängudele ja virtuaalsusele pühendatud üritustesarjal MängudeÖÖ. Alates 2017. aastast õpib Estookin Kõrgemas Kunstikoolis Pallas meediat ja reklaamidisaini.

Näituse helilahendus valmis Villem Rootalu poolt ja valguslahenduse tegi Hannes Einpaul. Video valmis Kati Eliisabet Petersoni ja Estookini koostöös.

Näitus jääb avatuks kuni 21. detsembrini ning seda saab näha tööpäeviti kell 12-18 ning laupäeval kell 12–16.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: