Estookin avas Tartu Uues Teatris näituse retrofuturismist

Tartu Uues Teatris on neljapäevast avatud noore digitaalkunstniku Estookini debüütnäitus "Cyber Creation" ehk küberlooming. Näituse läbiv teema on transhumanism ja dialoog inimese ning tehnoloogia vahel.

Lapsepõlves kosmonaudiks saada tahtnud Estookinit on tehnika areng huvitanud juba lapsest saati, nüüd väljendab ta seda huvi maalidel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lõuendile trükitud digitaalmaalidel fantaseerib kunstnik selle üle, milline võiks välja näha meie tulevik, ammutades inspiratsiooni näiteks 1980ndate ulmefilmidest. 

"See on ka retrofuturism tegelikult. Ma olen võtnud minevikust inspiratsiooni, alates 1970ndad, 1980ndad, ka 1960ndad - isegi nii kaugele välja. Ja siis panin nad sellisesse võtmesse, et aga mis siis, kui nad oleksid hoopis teistmoodi olnud, kui meil oleks juba siis nutitelefonid olnud või mis siis, kui meil oleks juba siis pandud mingid kiibid külge," selgitas kunstnik Estookin Andreen.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: