Muusika jaanuarinumbris: Tiia Teder, Bossanoova Eestis, kontserdielu Euroopas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR-i esindajad kirjutasid e-etteütlust, Tiia Teder
ERR-i esindajad kirjutasid e-etteütlust, Tiia Teder Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Tutvustame aasta esimest ajakirja Muusika.

Muusika jaanuarinumbri kaanepersoon on Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder. Aasta avanumbris avaldab ta mõtteid, kuidas saaks Eesti muusikaelu paremaks muuta, kuidas tõsta Eesti interpreetide tuntust välismaal, kuidas paremini muusikaelu kajastada.

Immo Mihkelson uurib sügavuti bossanoova ajalugu, fenomeni ja selle muusikastiili tulekut Eestisse.

Sarjas "Unarul aarded", mis käsitleb Eesti muusikaloo kõrgetasemelisi, kuid teenimatult unarule jäänud heliloojaid, kirjutab oma avastustest Torontos organist Ene Salumäe. Ta on põhjalikult uurinud sealse organisti ja helilooja Lembit Avessoni elu ja pärandit.

Mida vapustavat saab kogeda Euroopa kontserdielus, sellest kirjutab Kai Taal. Ta meenutab oma eelmise aasta kuulamisreise Berliini ja Viini ning kuuldud artiste ja kollektiive, nagu Teodor Currentzis oma orkestriga, Berliini filharmoonikuid Mariss Jansonsi, Kirill Petrenko ja Gustavo Dudameliga, Viini sümfoonikuid, pianiste Jevgeni Kissinit, Mitsuko Uchidat ja Ivo Pogorelichit, lauljat Jonas Kaufmanni ning ooperikülastusi Berliini Riigiooperisse ja Viini Volksoperisse.

Toomas Velmet kirjutab uudsest Balti keelpillimängijate konkursist ja eestlaste edust seal. Ada Kuuseoks meenutab ekstravagantset isiksust pianist Mall Sarve, Tartu professorite suguvõsa järeltulijat.

Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäeval meenutab lauluisa ja tema tähendust Taavi Hark.

Kontserdiarvustustest on Muusikas Edith-Helen Ulmi põhjalik käsitlus uuest vanamuusikafestivalist "Tallinn feat. Reval". Virve Normet kirjutab Ralf Taali ja Auli Lonksi klaveriõhtutest. ERSO kontsertidest on luubi all Viljandis toimunud kontsert sarjas "ERSO 100 kontserti Eestile" ning kontsert, kus tuli ettekandele Mozarti "Kroonimismissa" ja Märt-Matis Lille uudisteos "Tirawa ja tähtede laul". IDeeJazzist räägib Jorma Toots ning kontserdist "9 hümni vabadusele" Joosep Sang. Marje Ingel käis kuulamas Kadri Voorandi ja Estonia Voices'e kontserti "Paneme aja seisma".

Plaadirubriigis on arvustatud Hando Nahkuri plaati "Lisztomania vol 1", Ewert and the Two Dragonsi plaati "Hands around the Moon", Anu Tauli plaati "Maagiline järv", Andres Rootsi plaati "Breakfast in September" jpm.

Ajakirjas on ka traditsiooniliselt muusikauudised maailmast ja Eesti muusikauudised. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: