Paolo Sorrentino viib vaataja uues filmis poliitiliste mahhinatsioonide ja seksiskandaalide keskele

Filmidega "Kohutav ilu" ja "Noorus" publikut köitnud Paolo Sorrentino viib vaataja oma uues filmis otse Itaalia poliitiliste mahhinatsioonide ja seksiskandaalide keskele.

Miljardärist meediamogul ja kauaaegne jalgpalliklubi AC Milan omanik Silvio Berlusconi on sõjajärgse Itaalia pikima ametiajaga peaminister, kes astus 2011. aastal majanduskriisi tõttu tagasi. Sorrentino sõnul on Silvio Berlusconi itaallase arhetüüp, kelle kaudu saab jutustada Itaalia lugu, vahendab "Aktuaalne kaamera".

Filmis "Silvio" pöörab Sorrentino taas pilgu Itaalia eliidi elu tühisusele ning näitab läbi meisterlike peostseenide ja värvika jõudeelu kogu ajastu kultuuri täpselt ja kalgilt. Filmis on nii poliitilisi skandaale, pingelisi peresuhteid, võimujanu kui lõputuid pidusid ning paljast ihu.

"Sorrentino on siin ikkagi tulnud taaskord oma lemmikteema juurde. Tema lemmikteema on vanamehed. Vanamehed, kes jäävad tavaliselt 65. ja 85. eluaasta vahele. Eriti soovitav, et neid kehastaks Toni Servillo nagu ka seekord," märkis kultuurikriitik Tauno Vahter.

"Vana mees, kes on natuke üksik, kes tahab võimust kinni hoida, kuigi tema aeg hakkab mööda saama. See on pandud sellisesse tausta, kus on võrdlemisi sorrentinolikult tohutult palju luksust. Seal on uhkete vaadetega villad. Seal on ülikonnad ja õhtukleidid. Seal on lõputud peod. Teatud selline üldistus või episood Itaalia praeguse seisu kohta sealt koorub."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: