"AV Maria" toob Andres Puustusmaa üle 17 aasta näitlejana lavale

Teater Kelm ja autor Karl Koppelmaa toovad Kanuti Gildis lavale loo perekonnast, põlvkondadevahelistest suhetest ja vales elamisest. Lavastuses "AV Maria" saab üle aastate näitlejana näha režissöör Andres Puustusmaad.

Andres Puustusmaa astus viimati näitlejana lavale 17 aastat tagasi Kanuti Gildis, Hendrik Toomepere lavastuses "Erak ja kuuevarbaline". Neljapäeval esietenduvas "AV Marias" kehastub Puustusmaa isaks, kes on oma tütrega üle 20 aasta ühes ruumis kinni olnud. Keerulisse isa-tütre suhtesse astub sisse salapärane Härra, kes lööb nende maailma pea peale.

Lavastuse sündmustik leiab küll aset 80. ja 90. aastate lõpul, kuid tegemist on väga kaasaegse tükiga, leiab Puustusmaa.

"Sõltumatus, sõltuvus, nii emotsionaalne kui füüsiline, vales ja tões elamine, kuivõrd me selle endale usutavaks või mitte usutavaks teeme, igal juhul väga kaasaegne tükk," märkis Puustusmaa.

Autor ja lavastaja Karl Koppelmaa näeb siin lavastuses perekonda kui ühiskonna minimudelit.

"Lootustest ja unistustest ning kõrgetest mõttelendudest ja madalatest tegelikest lendudest, ja kui võrrelda kahe klassikuga, siis see materjal on nagu "Godot oodates", aga Godot tuleb, või "Kirsiaia" mahamüümine, kus mahamüümine pole üldse kurb asi," rääkis Koppelmaa.

Osades on näitlejad Lauli Otsar, Andres Puustusmaa ja Markus Truup.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: