Karl Koppelmaa lavastusest "Kolm versiooni elust": sama õhtut näidatakse vaatajale kolm korda

Foto: Elmo Riig / Eesti Meedia / Scanpix

Rahvusraamatukogu teatrisaalis esietendub 6. aprillil VAT teatri uuslavastus Yasmina Reza näidendist "Kolm versiooni elust". Karl Koppelmaa lavastust mängitakse viiel korral aprillis ja viiel korral mais.

Näidendi "Kolm versiooni elust" süžee on lihtne, vahendas "Aktuaalne kaamera". Edukas astrofüüsik koos ambitsioonika abikaasaga läheb ootamatult külla oma vähem edukale kolleegile. Kohtumisest saab korralik arveteklaarimine, kus maskid kistakse maha nii iseendilt kui partneritelt vastastikku.

Lavastaja Karl Koppelmaa sõnul on põhiline kiiks selles, et sama õhtut näidatakse vaatajale kolm korda. "Kui võrrelda sarnaseid võtteid kasutavate filmidega nagu "Groundhog Day", siis siin on need muutused palju peenemad," rõhutas ta ja tõi välja, et ei toimu mitte drastilised muutused, vaid erinevused toimuvad pisiasjades. "Peamine on see, et niivõrd oluline ei ole see, mis juhtub, vaid kuidas sellesse suhtutakse ja kuidas sellele reageeritakse," kinnitas Koppelmaa.

Sama näidendit on eesti publik näinud varem Tiit Palu lavastuses Endla teatris 2002. aastal. VAT teatri lavastuses "Kolm versiooni elust" mängivad Elina Reinold, Harriet Toompere, Tanel Saar ja Margo Teder.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: