Kunstirühmituse RAE4 manifest "Taome poliitilise välireklaami kunstiks!"

RAE4 taob poliitreklaami kunstiks.
RAE4 taob poliitreklaami kunstiks.

Kunstirühmitus RAE4 (Robert Puumeister, Ott Kattel, Janno Bergmann ja Toomas F. Aru) on tõsikindlal veendumusel, et kunst ja ilu päästab maailma.

"Oleme jõudnud situatsiooni, kus inimesed  on väsinud poliitilisest välireklaamist. Milleks need tuhanded portreed koos paari sõnaga kogu avalikus ruumis. Poliitikutel pole enam sugulasi ja naabreid, kellele jagada oma bännereid puuriitade ja a peenramaade katmiseks. Inimestel on otsa saanud markerid ja spreid, et joonistada poliitikutele vuntse ja prille.

Mõlemal osapoolel on sama küsimus – milleks see kõik? Järsku muudame seda situatsiooni?

Kunstirühmitus RAE4  (Robert Puumeister, Ott Kattel, Janno Bergmann ja Toomas F. Aru) on tõsikindlal veendumusel, et kunst ja ilu päästab maailma!

ASENDAME POLIITREKLAAMI KUNSTIGA!!!

Juba teist korda taaskasutame Jüri alevikus (Rae vald) koostöös poliitikute ja kunstnikega  poliitilisi välireklaame ning loome neist kunsti.

Meie ettepanek on mitte taaskasutada poliitilist välireklaami, vaid luua kohe teosed. Eestis on palju häid graafikuid, fotograafe, maalikunstnikke, installatsioonikunstnikke ja graafilise disainiga tegelevaid loovisikuid, kes heameelega müüks oma teoste kasutamisõiguse mõnele poliitilisele erakonnale, kes neid oma välireklaami asemel kasutaks)

Kujutate ette Tallinna linna, mis oleks täis Marko Mäetamme, Maarit Murka, Herkki-Erich Merila, Leonhard Lapini, Tarrvi Laamanni jt teoseid. Jah, just sellises Eestis me tahamegi elada!

Juba selle aasta mais valime Euroopa Parlamenti oma saadikud. Järsku toetame hoopis seda poliitilist jõudu, kes oma välireklaami asendab kunstiga?"

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: