Toomas F. Aru veste. Õiged vargad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Seaduslikud vargad
Seaduslikud vargad

Mõeldes kurjategijatele erinevates erakondades.

Bор в законе

"See on väga lihtne. Kui öelda lühemalt seda kõike, millest te rääkisite, siis tuleb välja, et mõned inimesed kohanevad muutustega kiiremini kui teised, muud midagi. Aga kas te olete kunagi endale esitanud küsimust, miks need muutused üldse toimuvad?"

Poliitik kehitas õlgu.

"Noh, ma siis ütlen teile. Loodetavasti te ei hakka vastu vaidlema väitele, et mida kavalam ja häbetum on inimene, seda kergem on tema elu?"

"Ei hakka."

"Ja tema elu on just kergem selle pärast, et ta kohaneb muutustega kiiremini."

"Oletame."

"Asi on nii, armuline härra, et on olemas häbematu kavaluse tasand, kus inimene aimab muutused ära veel enne, kui need aset leiavad, ja seetõttu kohaneb nendega märgatavalt kiiremini kui kõik teised. Veelgi enam, eriti nutikad lurjused kohanevad nendega koguni enne, kui need muutused toimuvad."

"Ja mis siis?"

"Ei muud, kui et kõik muutused maailmas toimuvad eranditult tänu sellele eriti nutikale lurjuste kambale. Sest tegelikult ei aima nad üldse tulevikku ette, vaid kujundavad seda, roomates sinnapoole, kus nende meelest tuul puhuma hakkab. Seejärel ei jää tuulel enam muud üle kui tõepoolest hakatagi sealt puhuma."

Teksti autor on tegelikult Viktor Pelevin ja tegemist on tsitaadiga raamatust "Tšapajev ja pustota". Muudetud on vaid üht sõna.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: