Improteater Impeerium lõpetab publiku ees Hargla poolelioleva näidendi

Improteatri Impeerium trupipilt.
Improteatri Impeerium trupipilt. Autor/allikas: pressimaterjalid

Sel kevadhooajal kirjutab improteater Impeeriumi lavastuse alguse eesti kirjanik ja stsenarist Indrek Hargla. Näitlejad pole teksti varem näinud ning improteatrile kohaselt ei tea keegi, kuhu lavastus jõuab.

Improteater Impeeriumi lavastus Indrek Hargla eksklusiivsetel tekstidel toimub kahel korral, 9. veebruaril Tartus Karlova Teatris ning 12. aprillil Tallinnas Von Glehni Teatris.

Näitlejad tutvuvad Hargla tekstidega esimest korda alles laval. Teatripublikule antakse võimalus piiluda traditsioonilise teatri telgitagustesse, et näha, kuidas kulgevad näitlejate esimesed hetked uue tekstiga töötades. Kuigi käsikiri on olemas esimesteks stseenideks, selgub lõpp alles kohapeal.

Indrek Hargla kirjutas Impeeriumile lavastuse alguse ka eelmisel sügisel ning oli sel kevadel kohe valmis koostööd jätkama. "Ma hea meelega kirjutan."

Eelnevalt on improteater Impeeriumile tekste kirjutanud ka Contra ja Urmas Lennuk.

Rohkem teavet etenduste ja Impeeriumi kohta leiab improteatri veebilehelt ja Facebookist.

Improteater Impeeriumi liikmed on kutselised näitlejad, kes kuuluvad lisaks Impeeriumile ka teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on Impeeriumis ka muusikud ja valguskunstnikud, kes aitavad levitada improarmastust Eestis.

Truppi kuuluvad näitlejad Merilin Kirbits, Kati Ong, Mairi Tikerpalu, Maarika Mesipuu-Veebel, Tarvo Krall, Rauno Kaibiainen, Erki Aule, Maarius Pärn; muusikud Tarvo Krall, Ragnar Toompuu, Madis Kreevan, Madis Jürgens; valgustajad Mario Saarik, Aleksander Sprohgis, Aleksander Bachmann ja projektijuht Martha Liise Kapsta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: