Veebruari Muusikas: muusikamuuseumi saatus, žürii puhkpillikonkursist, ooper maailmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti teatri- ja muusikamuuseumi püsiekspositsioon.
Eesti teatri- ja muusikamuuseumi püsiekspositsioon. Autor/allikas: ETM

ERR kultuuriportaal tutvustab Muusika veebruarinumbrit.

Muusika veebruarinumbris räägib Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Kristo Matson lähemalt aasta lõpul rabanud uudisest, et muusikamuuseum läheb Ajaloomuuseumi alluvusse. Selgub, et see ei olegi tingimata halb.

Veebruarinumbri diiva on Elina Garanca, keda portreteerib Tui Hirv. Saab üsna selgeks, miks Garanca maailmas tippkarjääri on teinud.

Elina Garanca. Autor: elinagaranca.com

Artikkel Immo Mihkelsoni põnevusjutu-väärilisest bossanoova ajaloost Eestis.

Saksamaa ooperilavastusi, nii häid kui halbu käsitlevad Kristel Pappel ja Harry Liivrand. Oma elamustest La Scalas räägib noor lauljatar Ille Saar. Ta vaatas maailma kõige kuulsamas ooperiteatris Verdi "Ernanit" ja Richard Straussi "Elektrat" ning György Kurtagi uudisooperit Samuel Becketti näidendi põhjal.

Veebruari ajakirjas on ka põhjalik käsitlus detsembris toimunud üleriiklikust puhkpillide konkursist. Sõna saavad žüriiliikmed.

Veel leiab ajakirjas kajastamist film Risto Joostist, René Eespere DVD, ERSO kontsert Kristiina Poska juhatusel ning vanamuusikaansambli Floridante kontsert Estonia kontserdisaalis.

Ajakirjas on ka traditsiooniliselt plaadiarvustused, muusikauudised maailmast ja Eesti muusikauudised.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: