Kellerteater avab uksed Edgar Allan Poe muusikalise kriminulliga

1. märtsil avas uksed Kellerteater, mis on esimene ainult põnevikele, müsteeriumitele ja krimilugudele pühendatud teater. Avalavastusena jõuab seal lavale Edgar Allan Poe muusikaline krimilugu "Mõrad Rue Morgue'il".

Lavastuse peategelane on erakust detektiiv, kes püüab lahendada politseile üle jõu käiva jõhkra topeltmõrva juhtumit Pariisis, vahendas "Aktuaalne kaamera". Lavastuses on kesksel kohal muusika ning peaosas teeb üllatusrolli lauljatar Rahel Ollisaar, keda toetab kontra-bassil Ara Aralyan.

Näitleja Rahel Ollisaar kinnitas, et tema jaoks tekitab põnevust just see, kui suudetakse inimeses äratada selline kujutlus, et igaühel on endal mingid isiklikud seosed ja läbielatud kogemused. "Kui suudetakse meelde tuletada need hirmsad hetked, siis tekibki see põnevuse moment," lisas ta.

Teatri juht Vahur Keller selgitas, et nende teatri atmosfäär on natukene gootilik. "Meie lood lähevad kuhugi inimese alateadvuse piirimaile, mängides meie hirmude ja tumedamate tunnetega," ütles ta ja lisas, et tema ettekujutus Edgar Alla Poe novellist "Mõrvad Rue Morgue'il" oli juba esmalugemisel heliline. "Seejuures aga pole see materjal muusikaline mitte muusikali mõistes, vaid helikeskkond annab väga olulise osa sellest loost," sõnas ta ja avaldas lootust, et Kellerteater jääb püsima ka pärast Kellerit.

Kellerteater on end sisse seadnud Tallinna vanalinnas, Uuel tänaval asuvas vanas Aidasaalis. Järgmine uuslavastus jõuab Kellerteatri lavale mai lõpus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: