Pärnu kunstikooli direktor maalikunstnike liidu aastanäitusest: tase on väga kõrge

Foto: Marie Virta

Pärnu uue kunsti muuseumis avati nädalavahetusel Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus. Oma töid tõi publiku ette 68 kunstnikku ja neid on igale maitsele. Näitus jääb avatuks 21. aprillini.

See on juba seitsmes kord, kui Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus toimub Pärnu uue kunsti muuseumis, vahendas "Aktuaalne kaamera". On nooremaid ja vanemaid kunstnikke, kõik on saanud kunstihariduse kas Tallinnas või Tartus. Igalt kunstnikult on väljas üks töö.

Pärnu uue kunsti muuseumi juhataja Marie Virta sõnas, et selle aasta teema on "Realiteet ja ideaal". "Kuraatorite soov oligi, et kunstnikud esitaks oma kõige suurema maali sellele näitusele," lisas ta ja selgitas, et näituse üks suurimaid teoseid on Enn Tegovalt. "See kahjuks ei ole ühes tükis, aga mõjub ühe suure tervikuna."

Pärnu kunstikooli direktor Kristel Kallau näitusele ka Sütevaka kooli 11. klassi õpilased, kellele ta annab kunstiajalugu. Kallau hindab selliseid näitusi kõrgelt. "Peab tunnistama, et on suur rõõm, et meil ikka toimuvad sellised ülevaatenäitused," tõdes ta ja rõhutas, et tase on väga kõrge. "Minule isiklikult ülevaatenäitused väga meeldivad, sest see oleks nagu aruandenäitus, kus me näeme, kes on täna pildil, millised on teemad ja tehnikad ning mida näeb kunstnik tänases ühiskonnas;" lisas Kallau.

Näituse, mis hõlmab muuseumi kaks suurt saali, korraldasid Mari Roosvalt, Tiiu Rebane, Marie Virta ja Jaan Elken.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: