Arvustus. Outsider house'i teerajaja Huerco S. küttis valju Ida-Euroopa seti

Huerco S.
Huerco S. Autor/allikas: YouTube

Klubimuusika

Huerco S. (USA)

Residendid Raul Saaremets, Ats Luik

peosari Goodness

klubis Kauplus Aasia, Tallinn

5. aprillil

Nime Huerco S. all peitub Brian Leeds, kes omab alternatiivse elektroonilise tantsumuusika skeenes oma loominguga vägagi mõjukat rolli. Tema iseäralike joontega produktsioonide tõttu peetakse teda outsider ja lo-fi house-muusika üheks algatajaks. Muusikakriitikud armastavad tema ambientteoseid ja Legowelt on nimetanud 20minutist "Untitled" lugu samanimeliselt EPlt üheks oma lemmikuks. Pitchfork aga valis 2016. aastal ilmunud plaadi "For Those Of You Who Have Never (And Also Those Who Have)" kõigi aegade parimate ambient albumite sekka. Sama album jõudis ERR kultuuriportaali aastalõpuküsitluses 41. kohale.

Seda kõike arvesse võttes imestan, kuidas sellise tähtsusega artist taaskord Eestit väisas. Varem on Huerco S. esinenud Telliskivis 2014. aastal ja nüüd suletud legendaarses klubis Lekker 2016. aastal.

Kauplus Aasia on sellisteks üritusteks mõnusa auraga koht. Üks mu sõber kirjeldab sarnaseid hooneid "techno majakestena", sest sellistes armsalt räämas pesades toimuda antud žanri parimad peod. Soojendus-DJdena täitsid kohust Goodnessi residendid Raul Saaremets ja Ats Luik, kelle muusikavalikut võisid prognoosida need, kes kursis Raadio 2 saadetega "Vibratsioon" ja "Haigla saade". Plaadimängijate taga seejärel ohjad enda kätte võtnud peaesinejaga olid aga hoopis teised lood. Selektorid nagu Huerco S. pääsevad alati juurde kõige eksklusiivsemale ja uuemale, veel avaldamata materjalile. Arvan, et ka tõsiseimatel techno-snoobidel publiku seas oli raskusi lahti mõtestada, milliste artistide muusika parasjagu võiks kõlada.

Kohati oli lugude valik üpris karm. Olen kuulnud muusikaringkonnis kõlakaid, et mida ida poole jääb sihtpunkt, seda valjumat ja agressiivsemat muusikat tuuritavad DJ-d esitavad. Väidetavalt liigub DJ-de seas linnalegend, et meie regioon armastab raskemat tantsumuusikat. Kes saabus peole Huerco S.-i helikunsti pärast, võis isegi pettuda, sest artisti looming ja muusikavalik plaadikeerutajana on päris vastandlik. Tantsupõrand võttis aga kõik selle positiivselt vastu ja tantsijatel jätkus energiat varaste hommikutundideni.

Mida etteaste lõpupoole, seda üllatavamaks selektsioon muutus. Nii kõlas kõigi nende techno-bängerite seas täitsa värskelt Miss Kittin & The Hackeri electroclash-lugu "Stock Exchange" ja A Number Of Namesi "Sharevari" - neist viimast (aastast 1982) peetakse esimeseks techno-šedöövriks. Ning kui mainiksin mõnele tuttavale, kes peol ei viibinud, et Huerco S. mängis ühel hetkel ka UK garage-muusikat, siis arvaksid nad, et küllap ma fantaseerin.

Kel kõik see meelitõstev muusika pea ringlema pani, võis end varakevade kohta soojal ööl klubi avatud tagahoovi tuulutama minna. Kõlama jäi soov, et Huerco S. veel Eestisse tuleks.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: