Juku-Kalle Raid raamatust "Vladimir Putin õpetab elama": naljal on higilõhn juures

Juku-Kalle Raid luges Rob Searsi raamatut "Vladimir Putin õpetab elama" ning tõdes, et autor jäi Venemaa teemast paraku kaugele.

"Üldiselt on see veidikene kahetine. Ta annab keskmisele lääne inimesele märku, mil moel see Putin tegelikult ohtlik on oma väga bojaariliku käitumisega pehmelt öeldes. Ja siis on seal üritatud nalja visata. Nalja on üritatud nii visata, et higilõhn on juures," ütles Raid ja lisas, et vene noored viskavad internetis palju teravmeelsemaid nalju, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Raid lisas, et tegelikkus pole muidugi üldse naljakas ning teab läbi tuttavate Vene ajakirjanike palju küünilisi fakte Venemaa kohta. "Vene tšinovnikud, kes ühest küljest saadavad nii oma raha kui ka lapsed läände ja teisest küljest ise töötavad lääne vastu. See on absoluutne küünika, mida me seal näeme," tõi Raid näite, lisades, et nendest lugudest saaks omaette saate.

"Vladimir Putin õpetab elama" näitab, mida saab selle sajandi ehk kõige kardetuma poliitiku tõus ja valitsemine õpetada meile elu, töö ja armastuse kohta. Sears näitab, kuidas mahhinatsioonid, mille abil Putin on haaranud võimu Kremlis ja õõnestanud USA jalgealust, võiksid aidata ka teie tühist elu paremini ohjata. Kuidas hävitada vaenlasi ja avaldada nende kohta kompromiteerivat infot just õigel ajal? Või viia ellu eriti nurjatu kättemaksuplaan peenes restoranis? Seda ja palju muud eluks hädavajalikku saab autori hinnangul õppida just Vladimir Putinilt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: