Jazzliit tutvustab Eesti jazzi tulevikunägemusi

"Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite" Kirke Karja & Mingo Rajandi ansambel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval tutvustab Eesti Jazzliit vastvalminud dokumenti "Eesti jazzi arengusuunad 2030", mis käsitleb Eesti jazzi tulevikku ja unistusi nagu regulaarselt tegutsev ning strateegiliselt toetatud jazziorkester või Eesti Jazzi Keskus.

Eesti jazzil on selja taga tegusad aastad – 2017. ja 2018. aasta jooksul on tänu EV100 programmile teoks saanud projektid nagu "9 hümni vabadusele" või eesti jazzmuusikute ülesastumised Euroopa jazzfestivalidel programmi "Eesti jazzikingitus Euroopale" raames. Nüüd, kus Eesti jazz ja Eesti riik on saanud 101, võtsid valdkonnaga seotud inimesed nõuks mõelda kuhu ning kuidas edasi.

"Eesti jazzi arengusuunad 2030" loomise idee tõmbas käima tuumikgrupp, kuhu kuulusid mõned Eesti Jazzliidu juhatuse, Jazzkaare ja Philly Joe's jazziklubi esindajad. Lisaks toimus kaks strateegiliste eesmärkide töötuba, kuhu olid kutsutud valdkonnaga seotud inimesed. Kaasatud on olnud muusikud, festivalide- ja kontserdikorraldajad, jazzihariduse ja valdkonna arendusorganisatsioonide eestvedajad, õpetajad ning lihtsalt jazziarmastajad, kes publikust teine kord ka telgitagustes toimetustes käe külge on pannud. Kokku osales arengusuundade välja töötamisel orienteeruvalt 80 inimest. Protsessi juhtis Virgo Sillamaa.

"Eesti jazzi arengusuunad 2030" on koostajate sõnul kui suunanäitaja Eesti jazzi maastikul, mille eesmärk on seada arengusuunad ja strateegilised eesmärgid ning kirjeldada ja kokku leppida ühises tulevikunägemuses.

Dokumenti esitletakse sündmuse "Jazzijutud / Jazz talks" raames teisipäeval, 23. aprillil kl 16.00 Punases Majas Telliskivi Loomelinnakus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: