Elle Kull: Jüri muutus aastatega aina sügavamaks

Lavakunstikateedri VI kursuse üliõpilane, näitleja Jüri Aarma.
Lavakunstikateedri VI kursuse üliõpilane, näitleja Jüri Aarma. Autor/allikas: Vallo Kepp

Täna, 21. mail hukkunud kursusekaaslast VI lennust jääb hea sõnaga mäletama näitleja ja ühiskonnategelane Elle Kull.

"Jüri käis meil alles hiljuti siin kodus, kui Endriku (Ago-Endrik Kerge sai 8. aprillil 80 - toim.) juubel oli," ütles Elle Kull. "Kirjutas Maalehte Endrikust artikli."

"Nagu noaga lõigatult, äärmiselt kurb uudis. Jüri on lahke, sõbralik, ladna, tore inimene, näete, minevikus veel ei oska temast rääkida. Temaga on äärmiselt kerge ja hea suhelda."

Elle Kulli sõnul olid nad kursusekaaslastest Jüriga jäänud suhtlema ja Jüri muutus aastatega aina sügavamaks. "Võibolla nooruses tundus ta natuke pinnapealsem, et tere ja head aega ja vastust võibolla ei oodanud, siis aastatega on ta nii palju arenenud ja küpsemaks ning süvitsi läinud. Siiralt kahju, et nii rumalalt läks," lausus Elle Kull. "Täies elujõus inimene, käigupealt, üks sekund valearvestust."

Elle Kull ja Jüri Aarma mängisid koos vaid teatrikooli aegu, viimati "Suveöö unenäos" ja "Libahundis". "Ta on kutsunud küll tele- ja raadiosaadetesse, aga teatri ajal tema oli Linnateatris, mina rohkem Draamateatriga seotud, lavastustes me ei ole kokku sattunud, aga elus, sünnipäevadel ja väljasõitudel oleme ikka sõbralikult vestelnud. Ma mõtlen temast alati kõige paremini."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: