Tallinnas juhtunud rongiõnnetuses hukkus Jüri Aarma

Teisipäeva hommikul Tallinnas Veerenni raudteeülesõidul juhtunud õnnetuses hukkunu oli näitleja, saatejuht ja ajakirjanik, 67-aastane Jüri Aarma.

Õnnetus juhtus kell 10.34, kui rongi alla jäi jalgrattal ülesõitu ületanud mees.

Politsei esialgse info kohaselt ületas mees raudteeülesõitu rattal selleks ettenähtud kohas.

Jüri Aarma (sündinud 30. mail 1951 Kirovi oblastis - suri 21. mail 2019) oli eesti näitleja, muusik ja kultuuriajakirjanik.

Aarma sündis Venemaal Kirovi oblastis väljasaadetute peres. Tema isa oli kirjamees Gunnar Aarma. 1956. aastal saabus ta koos perega Eestisse. 1974. aastal lõpetas ta lavakunstikateedri VI lennu.

Seejärel oli ta 1995. aastani Noorsooteatri näitleja. Aastatel 1992–1996 oli ta Kuku raadio koosseisuline toimetaja, seejärel üks kaasautoreid. 1995–2002 oli Aarma ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja, viimati töötas Maalehes kultuuritoimetajana.

Aarma tegutses ka vabakutselise näitleja, laulja ja pillimehena. ETV-s juhtis Aarma aastaid koos Gerli Padariga saadet "Lauluga maale", samuti oli ta Vikerraadio mälumängu "Mnemoturniir" praeguse võistkonna liige.

2014. aastal pälvis Aarma presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Huko Aaspõllu, Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: