Tiina Park meenutas Jüri Aarma põhjalikkust reisisaadete tegemisel

Tiina Park ETV muuseumi avamisel.
Tiina Park ETV muuseumi avamisel. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Telesaate "Reisile minuga" tegija Tiina Park meenutab hukkunud Jüri Aarma häid isikuomadusi ja tõi välja, et tegemist oli oma töös põhjaliku ning reisidel kartmatu ja abivalmi inimesega.

Park ja Aarma tegid koos 16 reisi, millest valmis 40 saadet.

"Ma alati imestasin, et jumal oli talle lihtsalt andnud rohkem kui teistele inimestele ja ta jagas seda tõesti rõõmuga. Talle oli antud terav mõistus, hea välimus, hääl, erakordne suhtlusoskus, mis on edu alus," rääkis Park Aarmat iseloomustades.

Ta meenutas, et Jüri Aarma vaatas alati kõik saadete jaoks ette valmistatud tekstid põhjalikult üle ja oskas alati midagi lisada. "See, mida ta ekraanil rääkis ei olnud nii, et tõmban vasaku käega ja viskan paremaga, temal oli iga tekst mõtestatud."

Aarma ei kartnud Pargi sõnul midagi. "Eks me oleme siin reisidel igasugu asju kogenud, näiteks Albertville'i olümpiaradadel tuli bobikelguga sõita. Jüri istus ees, mina taga. Ma küsisin, et Jüri, kas sa ei karda, see on ohtlik rada, tema vastas, et tal ei ole siin ette nähtud surra," rääkis Tiina Park. "Alati, kui me lennukisse istusime, siia ta ütles, et temaga koos võib alati lennata, sest lennukis ta ei sure."

Lõbusatest lugudest oli Pargil meenutada, kuidas Aarma sokkidest loobus: "Ta armastas kanda valgeid puukingi ja valgeid sokke. Ükskord oli nii, et reisil oli kaasas moedisainer, kes ütles: "Kallis, Jüri, kui sul on ilusad tumedad teksapüksid, siis sinna juurde ei sobi mustad sokid." Siis Jüri tõusis õhtusöögilauast püsti, võttis valged sokid jalast ja viskas need prügikasti ning käis terve reisi ilma sokkideta, kuna spetsialist oli nii öelnud Pärast seda pole näinud, et ta oleks valgeid sokke kandnud."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: