Lavastus "Workshop" on saanud välismaal hea vastuvõtu

Stseen
Stseen "Workshopist". Autor/allikas: Veiko Tubin

Lavastust "Workshop" on viimase aasta jooksul etendatud erinevatel festivalidel Soomes, Lätis ja Šveitsis, mõnes neist korduvalt. Vastukajad Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastusele on olnud positiivsed.

Helsingin Sanomat kirjutas pärast külalisetendusi Espoos: "Oma temaatikalt võiks "Workshop" kergesti lahjeneda keskealiste teatrimeeste enesehaletsuslikuks arveteklaarimiseks. Aga nii ei juhtu. Meheksolemise mudeleid ja tänapäeva väärtusmaailma lahatakse nutikalt. Esitajad ühendavad vahetut isiklikkust ja võõrandunud teatrimänge väga meisterilikult." Lavastusele antakse maksimumpunktid ning lisatakse: "Etendust Workshop võib kirjeldada kui teatud täielikku elamiseõpetust, kus käiakse läbi inimese olemus rakutasandilt homo sapiensini ja jõutakse erinevate oskuste kaudu suuremate, elu mõtte üle arutlevate sfäärideni. Esinejad võtavad huumori kaudu distantsi, aga tõsised eksistentsiaalsed kriisid on laval tõelised."

Möödunud nädalal osales lavastus saksakeelse ruumi ühel olulisemal festivalil auawirleben Bernis. Ajalehes Der Bund arvas kriitik: "Nad võtavad pealtnäha juhuslikult ette verdtarretavaid teemasid − uinuvast imikust minnakse otse üle surnuga ümberkäimiseni − ja seeläbi näitavad nad täiuslikkuse iha teises valguses. Milleks see kõik? Kangro, Ulfsak ja Epner annavad aimu tühisusest, mis saadab inimese igavest õppimist, vaevanägemist ja pingutusi."

Lavastus on kutsutud veel festivalidele Sloveenias, Norras ja Leedus.

Eestis näib "Workshopi" taas aasta lõpus. Etendused toimuvad 28-30. detsembril Kanuti Gildi SAALis, Tallinnas.

Lavastuse autorid Mart Kangro, Juhan Ulfsak ja Eero Epner, valguskunstnik Oliver Kulpsoo, helikunstnik Artjom Astrov, produtsent Maria Arusoo, kaasprodutsent Kanuti Gildi SAAL.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: