Kukemuru Ambient avaldas esimesed esinejad

Haldi Välimäe
Haldi Välimäe Autor/allikas: Heigo Teder

Tänavu seitsmenda korda toimuv ambientmuusika festival Kukemuru Ambient toimub 2. kuni 3. augustini Laupa mõisas ja mõisapargis Järvamaal. Avaldati fesivali esimesed 17 esinejat, kelle hulgas on nii muusikuid Eestist, Soomest, Venemaalt, Itaaliast kui ka Tšiilist.

Kukemuru Ambient 2019 esinejad on järgmised: Ailigaš (Soome), Allesio Dutto (Itaalia), Anna Marjamäki (Soome), Dan Bessedin (Eesti), Emil Tappendorff (Eesti), Haldi (Eesti), John Grzinich (Eesti), Jürjendal & Kirikmäe "E-koori muusika" (Eesti), Kantele (Soome), Lauri Lest (Eesti), Leche (Tšiili), Ovod (Venemaa), Owt Kri (Soome), Rihmasto (Soome), Valner Valme R2 "Lift" (Eesti), Vongoiva (Soome) ja Vuosi (Soome)

Traditsiooniliselt on festivali raames avatud "Aeg maha" roheala, kust leiab kohvikud ning saab muusika saatel nautida aeglase elustiili võlusid. Kukemuru Ambient festivali peamiseks eesmärgiks on loomuliku sidususe tekitamine looduskeskkonna ja orgaanilise elektroonilise muusika vahel.

Aastate jooksul on Kukemuru Ambient presenteerinud mitmeid maailmanimega ambient-artiste nagu Autechre, Biosphere, Chris Watson, Banco De Gaia, Ultramarine, Another Fine Day, Lau Nau jt.

Seekordse festivali kava täieneb juuli alguses, kui lisanduvad mitmed rahvusvahelised ning kodumaised muusikud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: