Kellerteatris esietendub müsteerium "Emilie Sagée"

Neljapäeval esietendub Kellerteatris visuaalauditiivne lugu Emile Sagée'st. Selleks, et müsteerium oleks arusaadav igale teatrihuvilisele, on lavastajad Kersti Heinloo ja Raho Aadla selle üles ehitanud ilma sõnadeta, pannes rohkem rõhku just visuaalsele poolele.

19. sajandil Lähi-Euroopas elanud kooliõpetaja võitlust iseendaga ning sissevaadet nimitegelase elukaadritesse annavad edasi näitlejad Eva Püssa ning Arolin Raudva.

Oma täiskasvanuelu veetis Sagée mitmetes Euroopa koolides hinnatud õpetajana, kuid Emilie meelelaad sundis teda alati edasi liikuma. 16 aasta jooksul töötas ta kokku 19 koolis. Viimased raportid isikust nimega Emilie Sagée pärinevad kõrgklassi tüdrukute internaatkoolist Neuwelcke, mis asus Wolmari lähistel (tänapäeva Valmiera linn Lätis).

Müsteeriumi kunstilise poole eest vastutab Kristjan Suits (Tallinna Linnateater) ning Maia Vahtramäe; muusikalise kujunduse on üles ehitanud Raido Linkmann ning parima võimaliku valguse ja varju taju garanteerivad Kristjan Suits ja Triin Suvi (Eesti Draamateater).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: