Kellerteatris esietendub Grigori Osteri õuduslugudel põhinev lastelavastus

Kellerteater
Kellerteater "Õuduste kool"

Tallinnas Kellerteatris esietendub 1. oktoobril lastelavastus "Õuduste kool", mis on tegijate sõnul pigem õudusfilmi klišeesid sisaldav paroodia kui tõsimeelne õuduslugu.

Lavastus põhineb Grigori Osteri tuntud raamatul "Õuduste kool", mille on teatritükiks lavastanud teatripedagoog Virko Annus, lugusid mängib ette Tarmo Männard. Lood on eesti keelde tõlkinud Ilona Martson, visuaalse poole eest vastutab Britt Urbla Keller, muusikalise kujunduse on kokku kirjutanud helilooja Andrus Kanter.

Vaimukad ja naljakad õuduslood viivad vaatajad koos õppimise deemoni, nõiutud võimlemisriista, verejanulise tahvlikäsna, kummitava koristaja ja paljude teiste tegelastega 1970. aastate nõukahõngulisse kooli, kus totaalne reeglistik ja iganenud haridussüsteem loovad keskkonna, mis on absurdne ja kus toimuv õudus on pigem jabur.

Kellerteater (Uus tänav 37) avati 2019. aasta märtsis, eesmärgiga luua kodumaisele teatrimaastikule esimene põnevusteater. Tänaseks on lavale jõudnud muuhulgas näiteks müsteerium "Emilie Sagée", Meelis Kubo sõnadeta lavastus "Armunud alkeemik" ja muusikaline põnevuslavastus "Mõrvad Rue Morgue'il".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: