Pärnu valgusfestivalil näeb ainulaadseid valguslavastusi

Foto: Valgusfestival

Reede ja laupäeva õhtul toimub Pärnu vanalinnas valgusfestival "ÖÖvalgel", kus saab näha ainulaadseid valgusvisuaalseid lavastusi ja installatsioone.

Sündmused algavad mõlema päeva õhtul kell 20 raekoja juures etendusega "Pimeduse valgel", kus põimuvad videoinstallatsioon, videomapping, varjuteater, kuuldemäng, muusika ja tants. Kella 20.30-ks tuleb sammud seada Mohri maja juurde Rüütli 23, kus etendatakse Kaupo Meieli kirjutatud lugu Johann Voldemar Jannseni elust "Vaid viivuks veereb viis". Ja kella 21-ks tuleb jõuda Tallinna väravate juurde. Seejärel kordub raekojast alustades sama ring.

Lavastaja Kaili Viidase sõnul on tegemist Pärnu jaoks täiesti uue festivaliga. "Valgusfestival, kus me siis projitseerime erinevatele majadele videomappingu abil lugusid. Meie fookus ongi, et kaasata videomappingusse inimene ehk siis tantsija või näitleja või muusik, ehk kuidas nad omavahel sümbioosis suhestuvad."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: