Kalju Lepiku mälestusmärgi konkursi võitis Elo Liivi töö

Luuletaja Kalju Lepiku mälestusmärgi konkursi võitis skulptor Elo Liiv, kes kujutab Lepikut kivil istuva raamatut lugeva noormehena. Mälestusmärk avatakse tuleval aastal kirjaniku 100. sünniaastapäeval tema sünnikohas, Koerus.

Mälestusmärgi konkursile esitati kolm tööd ja võitja kuulutati välja Kalju Lepiku luulevõistluse eel. Võidutöö "Maakera keskpunkt" autor Elo Liiv kujutab Koerus sündinud luuletajat kivil istuva raamatut lugeva noormehena. Pronksi valatud skulptuuri kõrgus on 60 sentimeetrit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Komisjoni enamuse poolt väljendas see kõige paremini Kalju Lepiku Koeruga seotud perioodi, mil ta siin pargis liikus, mil ta siin mõisamajas õppis," rääkis
Kalju Lepiku mälestusmärgi toimkonna esimees Aldo Tamm.

Hindamiskomisjoni kuulus ka Lepiku tütar Aino Lepik von Wirén ja Tamme sõnul ütles tütar kaalutledes ja töid vaadates, et isa meenutas tihti Koerus kalmistu lähedal üht toredat kivi, millel ta armastas istuda ja lugeda. Tõenäoliselt heietas ta seal ka esimesi luuleridu ja võib-olla pani neid ka paberile.

Kalju Lepiku mälestusmärgi eelarve on 30 000 eurot. Koeru kirjandushuvilised on juba alustanud raha kogumist, kuid abi oodatakse kõigilt üle Eesti.

"Ma loodan inimeste toetusele ja arvan, et me saame sellega hakkama. Kutsun kõiki üles kaasa elama, mõtlema ja ka võimalusel oma panust andma," lausus Tamm.

 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: