Ilmuma hakkab "Loomingu Raamatukogu kuldsari"

Triinu Tamm
Triinu Tamm Autor/allikas: PM/Scanpix

2020. aasta jaanuarist alustab "LR kuldsari", mis toob lugejate ette valiku Loomingu Raamatukogus läbi aegade avaldatud teostest uues kuues. Need on kuue kümnendi lemmikud, mis kinnitavad, et klassika ei aegu.

Loomingu Raamatukogu, omamoodi Eesti kultuuri fenomen, on 63 tegevusaasta jooksul välja andnud ligi 1600 raamatut. Riigikord on vahetunud, LR on jäänud ja saanud tuua igal ajal lugejateni nii vanemat kui uuemat väärtkirjandust maailma eri paigust, avaldada Eesti autorite teoseid ja tõlkeid rohkem kui 50st keelest.

Loomingu Raamatukogu on olnud läbi aegade kvaliteedimärk, mis aidanud lugejal valikuis orienteeruda. "Loomingu Raamatukogu kuldsari" soovib sama – tuua lugejateni raamatud, millel on vaieldamatu koht meie kultuuriloos, mis esmakordsel ilmumisel eesti lugejate poolt soojalt vastu võeti ja mis mõjuvad värskelt ka nüüd. Uus kena kujundus annab võimaluse vana head tutvust uuendada või mõni tutvus alles sõlmida.

Aastas ilmub kuus raamatut. Valikust leiab teoseid eri aastakäikudest, nii ilukirjandust kui esseistikat. Mõni raamat saab värske saatesõna, mõni kogumik täiendust varem ilmumata tekstidega.

2020. aasta valik:
Jaroslav Hašek, "Huumori kool. Geniaalne idioot". Tšehhi keelest tõlkinud Lembit Remmelgas ja Leo Metsar. Uustrüki saatesõna Toomas Kall. (jaanuar)

Ingmar Bergman, "Fanny ja Alexander". Rootsi keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Ülev Aaloe. (märts)

Tommaso Campanella, "Päikeselinn". Itaalia keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Kristiina Rebane. (mai)

Milan Kundera, "Veidrad armastuslood". Tšehhi keelest tõlkinud Küllike Tohver. (juuli)

Pierre Bayard, "Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?" Prantsuse keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Tanel Lepsoo. (september)

Doris Lessing, "Imerohi ei ole müüdav" (täiendatud väljaanne). Inglise keelest tõlkinud Valda Raud ja Krista Kaer. Uustrüki saatesõna Krista Kaer. (november)

 

Kuldsarja on kujundanud Maris Kaskmann.

Sarja ja esimest raamatut esitletakse 17. jaanuaril, Loomingu Raamatukogu 63. sünnipäeval raamatupoes Puänt. Avateost esitlevad Toomas Kall, Andrus Kivirähk ja Mart Juur.

Kuldsarja ilmumist toetab "Eesti novell" – uus raamatusari, mis paneb kord aastas kokku põneva kogumiku parimatest novellidest. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: