Vanemuises väikeses majas toimub kuuldemängu "Othello" avalik kuulamine

"Othello" salvestus Autor/allikas: ERR

11. novembril toimub Vanemuise väikeses majas järjekuuldemängu "Othello" avalik kuulamine.

2016. aastal esietendus Vanemuise väikeses majas William Shakespeare'i tragöödia "Othello",  Andres Noormetsa tekstiredaktsioonis ja lavastuses. Raadioteatri ja Vanemuise koostöös on lavastuse põhjal nüüd valminud järjekuuldemäng.

Veel enne järjekuuldemängu eetrisse paiskamist avaneb ainukordne võimalus kuulata seda samas teatriruumis, kus mängiti lavastust. See kogemus võib kuulajates tekitada deja-vu tunnetust, aga ka täiesti uudseid kujutelmi. Vahepealse kolme aastaga on tragöödia sõnum sallimatusest ja võõravihast, kadedusest ja intrigaanlusest, inimlikust rumalusest ja kergeusklikkusest üksnes võimendunud. 

Kuuldemängu osatäitjad on samad, kes kehastasid rolle Vanemuise laval: Othello – Jim Ashilevi, Jago – Sten Karpov, Desdemona – Liis Karpov, teistes osades Marian Heinat, Andres Mähar, Riho Kütsar, Karol Kuntsel. Kuuldemängu lavastaja on Andres Noormets, helikujundaja Taavi Kerikmäe, helirežissöör Külli Tüli. 

"Othello" avalik kuulamine toimub Vanemuise väikses majas 11. novembril algusega kell 17. Kuuldemängule järgneb vestlusring. Sündmus on tasuta. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: