Täispikk tabel | Eesti filmide külastusnumbrid ja kassatulu 2019. aastal

Klassikokkutulek 3
Klassikokkutulek 3 Autor/allikas: Eliis Õitspuu

Eesti Filmi Instituut avaldas andmed 2019. aasta kinolevi kohta ning koostas ka tabeli kõigi möödunud aastal levisse jõudnud filmide, nende külastusnumbrite ja kassatulu kohta. Avaldame täispika tabeli kõigi Eesti filmide kohta, mis möödunud aastal kinolevisse jõudsid.

2019. aasta jõudis kinolevisse 29 uut Eesti filmi, kuid see ei tähenda, et kodumaiseid linateoseid poleks rohkem olnud. Tänu sellele, et Eestis on kinolevi definitsiooniks määratud "seitse järjestikust päeva kinodes", jäid tabelist välja näiteks Jaak Kilmi lavastatud Eesti-Läti koostööfilm "Minu spioonist isa", Peeter Simmi dokumentaalfilm "Taagepera" ning Raimo Jõeranna "Peep Puksi lugu". Samuti ei ole Eesti filmide levitabelis esindatud lühifilmid, mis jõudsid kinodesse vaid erilinastuste raames.

Aasta varem ehk 2018. aastal jõudis Eesti kinolevisse 28 uut kodumaist linateost, mis kogusid 643 640 külastust ning kokku 3 327 406 eurot kassatulu.

Vaata täispikka tabelit:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: