Kristian Taska: Eesti film on langenud majanduslikku auku

Eesti kinodesse jõudis Oskar Lutsu ainetel tehtud mängufilm "Talve". Kuigi "Talve" on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas, põhineb see Martin Alguse stsenaariumil.

Režissöör Ergo Kulla romantiline komöödia "Talve" jõuab ekraanile täpselt 50 aastat pärast "Kevade" esilinastust, vahendas "Aktuaalne kaamera". Loo käivitab Arno Tali poja kodutallu naasmine, mis põhjustab armukolmnurga. Produtsent Kristian Taska sõnul oli eesmärk teha helge film, kus on noorte mured ja rõõmud ning sealjuures tõmmata ka vanade tegelaste otsad kokku.

Taska sõnul on Eestis ainult erakapitalil põhinevat filmi keeruline teha. "Ütleme siis nii, et tootjal on nuga rohkem kõril kui muidu," sõnas ta ja mainis, et tegelikult on publik väga tähtis. "Kui sul on veel tegelikult võimalik rahaline miinus või võlg kaela saada, siis on see eriti tähtis," mainis ta.

"Nüüd, kui need kolm ilusat aastat EV100st, kui filmil oli rohkem rahasüsti taga, on möödas, on Eesti film jälle kukkunud majanduslikku auku," tõdes Taska ja kinnitas, et järjekord filmitegijatest, kes tahaksid saada riigi tuge, on nii pikk, et see kipub juba minema järgmisse ja ülejärgmisse aastasse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: