Ungaris avatakse ERM-i etnograafianäitus "Ajanihe"

{{1583505120000 | amCalendar}}
Ungaris avatakse ERM-i etnograafianäitus
Ungaris avatakse ERM-i etnograafianäitus "Ajanihe" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Instituudi korraldatavata Eesti nädala raames avatakse 9. märtsil Debrecenis ERM-i ja Kuzebai Gerdi nimelise Udmurdi rahvusmuuseumi koostöös valminud näitus "Ajanihe".

Näitusel on esitatud kahe uurimisrühma etnoloogiliste välitööde materjalid. Visuaal-antropoloogiline eksperiment kõrvutab eri aegu, salvestustehnikaid (filmikaamera 1993. aastal ning digikaamera 2017. aastal), mitmeid kombestikuga seotud objekte-esemeid ning uurijate arusaama kultuuri talletamisest pildis ja videos.

"Noore tudengina tahtsin minna välitöödele soome-ugri rahvaste juurde, kuid Moskvas ei antud mulle selleks luba. 1990. aastal tulin Eestisse konverentsile, kus kurtsin oma muret toonasele ERMi juhile. Ta lahendas probeelmi loominguliselt – laenas ühelt naistudengilt üliõpilaspileti ning Tiia nime all kiideti mu taotlus heaks," meenutas etnograaf Ágnes Kerezsi

Näituse kuraatorid on Nikolai Anisimov, Svetlana Karm, Arp Karm, Eva Toulouze. "Ajanihe" jääb Ungaris avatuks 21. märtsini 2020.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: