"Teatrivaht": teatri auhindamine tänasel kujul on ajast ja arust

28. märtsil eetrisse minevas Vikerraadio teatrisaates arutlevad Madis Kolk, Valle-Sten Maiste ja Meelis Oidsalu värskelt välja jagatud teatri aastauhindade üle. Arutelu käigus leiti, et teatri auhindamine tänasel kujul on liiga kulukas ning eesti teatri praeguse kvantiteedi juures end ka sisuliselt ammendanud.

Teatrivahid leidsid, et olukorras, kus žürii ei suuda niikuinii kogu teatripilti üldistusjõuliselt hõlvata on kõige otstarbekam aja- ja rahakulukas žüriide süsteem üldse lõpetada ning anda teatri auhindamise korraldamisele kuluv raha auhinnatud loovisikute preemiafondi.

Auhindade nominendid võiksid "Teatrivahi" hinnangul selguda Teater. Muusika. Kino iga-aastase kriitikute küsitlusankeedi tulemuste põhjal. "Teatrivahti" kogu arutelu ei mahtunud, sestap soovitame auhindamist puudutavat arutelu täispikkuses kuulata hoopis kultuuriportaalis (vajutage lahkelt pildile).

Saade on Vikerraadio eetris 28. märtsil kell 14.05.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: