Ka SEB pank soovib SA Vanalinna Teatrimaja tegevuse lõpetamist

Teatri NO99 sildi eemaldamine Sakala 3 majalt.
Teatri NO99 sildi eemaldamine Sakala 3 majalt. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sarnaselt Tallinna linnale soovib ka SEB pank sihtasutuse Vanalinna Teatrimaja tegevuse lõpetamist, mis ilmselt tähendab, et kultuuriministeeriumil tuleb luua uus sihtasutus ja Vanalinna Teatrimaja sellega ühendada.

SA Vanalinna Teatrimaja asutajad on Eesti riik kultuuriministeeriumi kaudu, Tallinna linn linnavalitsuse kaudu ja SEB pank. Pärast NO99 tegevuse lõpetamist 2019. aasta jaanuaris on Sakala 3 asuvat Vanalinna Teatrimaja kasutatud erinevate teatriprojektide, maakonnateatrite pealinnas antavate etenduste ja muude kultuuriürituste jaoks.

Kultuuriministeerium saatis hiljuti teistele asutajatele ettepaneku, millega muudetaks sihtasutuse nime ja põhikirja ning riik saaks suurema rolli SA edasises juhtimises.

Tallinna linnavalitsus vastas läbi abilinnapea Aivar Riisalu, et linnavalitsus on otsustanud laiemalt analüüsida Tallinna linna osalemise põhjendatust sihtasutustes ning sellised tühjad kehad, nagu Vanalinna Teatrimaja, tuleks sootuks likvideerida.

Nüüd teatas ka kolmas SA Vanalinna Teatrimaja asutaja ehk SEB pank, et olles analüüsinud nii kultuuriministeeriumi kui ka Tallinna linna ettepanekut, toetavad ka nemad sihtasutuse tegevuse lõpetamist.

"SEB Pank sihtasutuse asutajana toetab Tallinna linnavalitsuse ettepanekut otsustada sihtasutuse lõpetamine," märkis SEB Eesti juhatuse esimees Allan Parik.

Suure tõenäosusega toobki kahe asutaja soov kaasa sihtasutuse tegevuse lõpetamise, kuid kultuuriminister Tõnis Lukas on ERR-ile öelnud, et sel juhul asutab riik üksi uue sihtasutuse ja ühendab Vanalinna Teatrimaja sellega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: