Tristan Priimägi filmisoovitused: "QT8: Esimesed kaheksa filmi", "Jean-Paul Gaultier: šikk friik"

Foto: Kaader filmist

Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas kolme filmi, mida tasuks taasavatud kinodes vaadata. Nende hulka mahtus nii uus Pixari animatsioon "Edasi" kui ka kaks dokumentaalfilmi "QT8: Esimesed kaheksa filmi" ja "Jean-Paul Gaultier: šikk friik".

"QT8: Esimesed kaheksa filmi" ("QT8: The First Eight")
Režissöör: Tara Wood

"See film on täpselt selline, et kui sa oled Tarantino huviline, siis siin on päris palju huvitavat, kohati mõttetut informatsiooni, mis kogu seda filmifolkloori rikastab," sõnas Priimägi ja lisas, et suureks küsimärgiks on see, et mitmeid keskseid tegijaid tema karjääris pole kaasatud.

"Võib-olla nad ei ole täit tabamust kätte saanud, millele nad välja läksid," nentis ta ja selgitas, et Tarantino on ilmselt filmis kaasalöömisest loobunud, kuna nägi lõksu seoses Harvey Weinsteini küsimusega. "Fakt on see, et Harvey Weinstein ja Miramax tegid Tarantino karjääri, kuna nemad olid ainsana nõus talle alguses raha andma filmide tegemiseks, ja Tarantino omakorda pani Miramaxi kaardile kui 1990. aastate kõige cool'ima stuudio."

"Siin filmis on päris palju vaeva nähtud sellega, et puhtaks pesta nende inimeste maine, kes Weinsteini ümber kõik need aastad olid, kõik raputavad tuhka pähe ja koputavad südamele, et nad ei tea mitte midagi," ütles filmikriitik.

"Jean-Paul Gaultier: šikk friik"
Režissöör: Yann L'Henoret

"Kui seda dokumentaalfilmi vaadata, siis pigem kinos ja teatud mööndusega," selgitas ta ja tõdes, et "Jean-Paul Gaultier: šikk friik" on egotripp. "Tema orkestreerib kogu seda asja, mingis mõttes on see isegi nagu etendus filmis," ütles ta, lisades, et kui vaataja heidab sellele filmile ette tühisust ja pealiskaudsust, siis tal on õigus. "Selle peale peaks vaataja endalt ka küsima, millised on tema ootused moetööstusele."

"Film ei kummuta seda laialtlevinud arvamust, et moetööstus on üks tühisus," kinnitas Tristan Priimägi ja tõdes, et talle iseenesest Jean-Paul Gaultier meetod meeldib. "Mulle tundub, et ta ei mõtle üldse läbi, sarnaselt sürrealistidele tuleb tal otse seljaajust mingi vool, mis siis muundub mingiteks kostüümideks."

Samuti usub filmikriitik, et dokfilm ei anna ka Jean-Paul Gaultier'st tõelist pilti. "Ma arvan, et nendel meestel on mask nii kõvasti ees, see mulje, mis sul nendest jääda saab, on ainult selline, mida nad soovivad."

"Edasi" ("Onward")
Režissöör: Dan Scanlon

"Pixari kohta võib-olla mitte nii tipptase, "Edasi" on küll väga hea, aga ehk natukene skemaatiline," sõnas ta ja selgitas, et film on südamlik lugu kahest haldjast, kes tahavad oma isa tagasi tuua. "Neil on mingisugune spell selle tegemiseks, aga midagi läheb nässu ja isa materialiseerub ainult vööst saadik."

Filmikriitik selgitas, et seejärel lähevad kaks venda koos isa alakehaga retkele. "Mingi freudism on siin loomulikult peidus, aga ma usun, et seda on võimalik ka täiesti rikkumatu pilguga vaadata."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: