Tristan Priimägi filmisoovitused: "Loits pimeduse peletamiseks", "Suvetüdruk" ja "Meie kaks"

Foto: Kaader filmist

Filmikriitik Tristan Priimägi jagas kolm filmisoovitust, mida võiks taasvatud kinodesse vaatama minna. Soovituste hulka mahtus nii dokumentaali ja mängufilmi piire nihutav "Loits pimeduse peletamiseks" kui ka kaks uut Prantsuse filmi "Suvetüdruk" ja "Meie kaks".

"Loits pimeduse peletamiseks" ("A Spell to Ward Off the Darkness")
Režissöör: Ben Rivers, Ben Russell

Tristan Priimägi rõhutas, et kinod avati just filmide nagu "Loits pimeduse peletamiseks" näitamiseks. "Kui muud kraami saab vaadata ka telekast, siis seda mitte," tõdes ta ja kinnitas, et tegu dokumentaali, fantaasia ja kunstifilmi ääremail toimuv lugu kolmes osas. "Üks noormees kõnnib läbi kolme episoodi, otsides midagi."

"See on õudselt abstraktne film ja äärmiselt hea, kui sa allutad ennast sellele tempole," tõdes ta ja lisas, et kodus tapaksid võileivapausid selle filmi mõju ära. "Kinos ennast sinna lukustades hakkab see toimima väga kummaliselt ja kindlasti on see üks selline, mida pärast ära ei unusta."

Samuti seletas filmikriitik, et "Loits pimeduse peletamiseks" peaosaline on tegelikult üks bändimees, kes ka filmis puutub muusikaga kokku. "Nad teevad ühte black metal'i bändi ühes episoodis, mis väga katartiliselt leiab lahenduse."

"Suvetüdruk" ("Une fille facile")
Režissöör: Rebecca Zlotowski

"Film on kahest teismelisest tüdrukust, kes siis noorema murdeeast asuvad avastama glamuurset Cannes'i ehk jahid ja kokteilid," selgitas ta ja mainis, et need tüdrukud ise tulevad nii-öelda teiselt poolt raudteed ehk nad on töölisklassist pärit. "See film on pealtnäha kui kerge suhkruvatt, kus on kaunid inimesed ja ilus rikas elu, aga sinna alla on peidetud suurem sõnum klassihierarhiast ja kuidas need kaks kõrvuti eksisteerides väga ei segune."

Lisaks kõigele muule on "Suvetüdruk" Priimägi sõnul ka suureks kasvamise lugu. "Kuidas 16-aastane tüdruk proovib ellu astuda, aga tihti ei tule välja," tõdes ta ja lisas, et kuigi filmi tegevus toimub Cannes'is, siis üleskasvamise mehaanikad on igal pool samad. "Tahaks hirmsasti kiirendada järgmisele tasandile, aga see pole päris sinu võimuses, sa ei saa seda nii hästi esile kutsuda kui sooviksid."

"Meie kaks" ("Deux")
Režissöör: Filippo Meneghetti

"See on jällegi film kahe naise suhtest, aga siin on armastuseplaan veel juures," sõnas filmikriitik ja mainis, et lugu räägib kahest vanemast daamist, kes on naabrid ning keegi teine ei tea, et nad on ka armukesed. "Neil on plaan sellest kõigile teatada ja hakata oma elu elama, aga nad venitavad selle otsusega ja siis tuleb üks murranguline sündmus, mida ma päris ette ei räägiks, kuid mis muudab kõike suhteliselt intrigeerival moel."

"Naljakas on mõelda, et enne oli juttu, kuidas Ameerika põleb, ja siis me tuleme mingite võõrandumisprobleemidega vanas Euroopas, see tundub praegu võib-olla veidi anakronistlik," tõdes ta ja kinnitas, et teisalt on see ikkagi lugu inimeste tunnetest ning seal on midagi, mis jääb meelde.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: