Augusti lõpus toimub kolmandat korda Station Narva festival

Station Narva toimub Narva jõe promenaadil
Station Narva toimub Narva jõe promenaadil Autor/allikas: Station Narva

26. kuni 27. augustini toimub Narvas kolmandat korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Tänavu toimub festival samal nädalal Tallinn Music Weekiga, mis lükkus koroonaviiruse tõttu samuti augustisse.

"Station Narva on üks väheseid piirkonna festivale, mis avab uusi asukohti ja uusi formaate," ütles festivali Narva tiimi juht, kultuurikorraldaja Jevgeni Timoštšuk. "On tõeliselt hea meel, et vaatamata mitte kõige kergematele aegadele festival taas toimub ning nii linnaelanikel kui ka meie külalistel avaneb võimalus Narvat ootamatutest külgedest avastada."

"Tänavune festivaliaasta on kujunenud teistsuguseks kui keegi oleks oodanud," tõdes TMW ja Station Narva juht Helen Sildna. "Kuna TMW on kolinud oma tavapäraselt toimumisajalt märtsikuust augustisse, tundus parim ühendada Narva tiimiga sel korral tõeliselt jõud ja korraldada ühendatud festivalinädal viimasel suvenädalal."

Festival algab 26. augusti hommikul Linda 2 keskuses tegutsevas loomeinkubaatoris OBJEKT ettevõtluspäevaga, mille ettekandeist ja töötubadest saab osa võtta nii kohapeal kui ka virtuaalselt. Pealelõunal liigutakse sadama alale, kus toimuvad BAZARi arutelud ning külalisi ootavad laeva- ja paadisõidud, laste- ja noorteatraktsioonid, tänavatoit ja kohvikud. Kolmapäeva õhtust öötundideni toimuvad jõekalda kolmel laval festivali põhikontserdid.

27. augustil toimuvad tasuta kontserdid ja kunstiüritused üle linna ning õhtul väljub Narva raudteejaamast erirong pealinnas algavale festivalile Tallinn Music Week (TMW). Neljapäevast laupäeva hilisööni kestva TMW lõppakordiks on pühapäeva pealelõunased kontserdid Lääne-Harjumaal Paldiskis.

Festivali kontserdid jagunevad Narva jõe promenaadile kujundatavale välialale, kuhu püstitatakse festivali peaala, samuti on lavad Ro-Ro klubis ning ajaloolise puuvillalao hoones. Korraldajad kinnitasid, et järk-järgult kuulutatakse välja ka Station Narva 2020 esinejad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: