Tanel Jonas: Ugala näitlejad ja lavastajad pikal jõudeajal rooste ei läinud

"Terevisioonis" olid külas Ugala teatri loominguline juht Tanel Jonas ja teatriga vastliitunud näitleja Margus Tabor, kes rääkisid, mida teatri 101. hooajal oodata. Lisaks uuslavastuste väljatoomisele loodavad nad uuel hooajal väärikalt ära saata ka need lavastused, mis oleks pidanud kevadel nagunii maha minema, aga millel jäid viimased etendused andmata.

Jonas kinnitas, et Ugala teatri näitlejad ja lavastajad vahepealse pika jõudeaja jooksul rooste ei ole läinud. Teater alustas oma hooaega juba augusti alguses, aga sisehooaeg algab 12. septembril.

"Me saime juuni lõpus hakata ikkagi proove tegema. Etendusi saime hakata augusti algusest mängima. Eks me leidsime väikseid viise, kuidas end ka pausi ajal vormis hoida."

Margus Tabor ütles, et Ugalasse ei võtnud teda tööle mitte tema abikaasa ja Ugala teatri juht Garmen Tabor, vaid Jonas. "Tal ei jäänud üle muud kui teha leping, millest ma ei suutnud keelduda."

Sellest hooajast on Ugala teatris ka lavakunstikooli lõpetanud Oskar Punga, kes alustab Ugala teatris oma lavateed lisaks Margusele. Jonas kinnitas, et Ugalas tööd jagub.

"Ugalas hakkas noori mehi natuke väheks jääma ja ma arvan, et Oskar on väga hea täiendus tervele trupile," märkis Jonas.

12. septembril tuleb Ugalas välja lavastus "Võrku püütud" ja Tabor märkis, et kui küsida, et mis tal on Ugalas teistmoodi kui Tallinnas Linnateatris, siis tegelikult ei ole mitte midagi teistmoodi.

"Teater on täpselt ikka üks ja sama Eesti teater. Tegelikult on välismaal nii, et kui ma olen sattunud kuhugi Münchenisse mängima, siis hirm on küll aga lõpuks näed, et tegelikult toimib see kõik ühtemoodi."

Lisaks lavastusele "Võrku püütud" jõuab oktoobri alguses Ugala lavale näitleja Tanel Ingi lavale Soome näitekirjaniku ja lavastaja Antti Mikkola lavastuse "Sorri, ei saa aidata". "Seal on peaosas minu kallis kursavend Ott Sepp, kes on Ugalas esimest korda külalisena," märkis Jonas.

Novembri alguses tuleb Ugalas lavale hooaja esimese poole kõige suurem projekt – koostööprojekt Vanemuise ja Viljandi kultuuriakadeemia tudengitega, mil lavale jõuab "Peer Gynt". Selle lavastab Karl Laumets, kujunduse teeb Kristjan Suits ning muusika teeb Vaiko Eplik. Sama meeskond tegi Eesti vabariigi 102. aastapäeva kontsertlavastuse "Igal linnul oma laul".

Hooaja esimese poole lõpetab Andres Noormets, toob novembri lõpus lavale Piret Jaaksi "Valged põdrad". "See näidend võitis nime all "Siirderiitujad" eelmisel aasta näidendivõistluse peaauhinna. Aga me vahetasime pealkirja ära. Näidend ise on sama."

Jonas märkis, et enamus olemasolevast repetuaarist, mis oli kavas enne nn koroonaaega, jääb uuel hooajal alles.

"Võib-olla midagi, mis niikuinii oleks pidanud kevadel maha minema, ei tule enam tagasi. Ma tegelikult tahaksin, et need lavastused leiaksid enda loomuliku lõpu," rääkis Jonas.

"Kui meil oli kevadel plaanitud mõni etendus veel mängida, siis ma tahaksin, et me leiame neile hooaja teises pooles veel need mõned mängukorrad ja saame ta siis väljateenitud puhkusele saata," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: