Kuressaares tegutsev Thule Kino sai Europa Cinemas võrgustiku liikmeks

Thule Kino
Thule Kino Autor/allikas: Thule Kino

Kuressaare kesklinnas tegutsev Thule Kino on alates novembrist Euroopa väärtfilmikinosid ühendava kinovõrgustiku Europa Cinemas liige.

Loov Euroopa MEDIA programmi rahastatud Europa Cinemas asutati 1992. aastal ning koondab tänaseks enam kui 1300 väärtfilmikino üle Euroopa. Kinovõrgustiku eesmärgiks on toetada rahaliselt Euroopa filme näitavaid kinosid, harida noort kinopublikut ning olla abiks kinode igapäevase töö korraldamisel.

Thule Kino Kuressaare kesklinnas on üks uuemaid ja moodsama tehnikaga väärtfilmikinosid Eestis, kus on kaks kinosaali (Thule saal 172 kohta ja Kaali saal 44 kohta), lisaks väiksem panoraamsaal. Kinoprogrammist leiab lisaks Euroopa väärtfilmidele ka kodumaiseid mängu- ja dokumentaalfilme ning valikut lastele. Kino on osa Thule Kojast, mis avati külastajatele 2019. aasta juulis.

"Lisaks rahalisele toetusele, mis on praegusel ajal iseäranis oluline, annab Europa Cinemas liikmelisus meile ka võimaluse näidata palju mitmekülgsemat kinoprogrammi, osaleda mitmesugustel koolitustel ning olla paremini kursis väärtfilmikinopidajate murede ja rõõmudega teistes riikides", selgitas Thule Kino programmijuht Kristi Porila.

Lisaks Thule Kinole kuulub Europa Cinemas võrgustikku Eestist veel neli kino: Tallinna kinod Sõprus ja Artis, Võru kino Kannel ja Tartu Elektriteater.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: