Pärnu kultuuri aastapreemiad pälvisid Leonora Palu ja Elmar Trink

Elmar Trink
Elmar Trink Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

30. detsembril toimus Pärnu kontserdimajas uusaastakontsert, kus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja abilinnapea Varje Tipp tunnustasid Pärnu tänavusi kultuuripreemiate laureaate.

Linn andis traditsiooniliselt välja kaks tunnustust: korraldajapreemia, mille pälvis Pärnu Koidula muuseumi juht Elmar Trink, ning loomingupreemia, mille sai muusik ja luuletaja Leonora Palu. Mõlema preemia rahaline väärtus on 2000 eurot, loomingupreemiale laekus kuus ja korraldajapreemiale 12 avaldust.

Muusik ja luuletaja Leonora Palu soleeris tänavu rahvusvahelistel muusikafestivalidel, esines autoriõhtutel, kirikukontserditel ning lõi kaasa mitmetes muusika- ja luuleprojektides. Detsembris avaldas Palu ka kirjastuse Jumalikud Ilmutused alt oma värske luulekogu "Jääl on vee võime".

Muuseumijuht Elmar Trink pälvis korraldajapreemia aastatepikkuse panuse eest Koidula muuseumi arendamisel, muuseumi aia rekonstrueerimisel ning kompleksi täitmisel kultuurisündmustega.

Linna kultuuri aastapreemiate eesmärgiks on tunnustada Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja korraldustegevus on oluliselt rikastanud Pärnu linna ning Eesti riigi kultuurielu. Pärnu kultuuri aastapreemiaid antakse välja 2014. aastast.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: