Anneli Ott: kultuurivaldkonna töö jätkumine on iga eestlase mure

{{1611579420000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Peagi kultuuriministrina ametisse astuv Anneli Ott ütles ERR-ile, et praegu tuleb panna rõhku sellele, kuidas koroonaviirusest tingitud probleemidega hakkama saada, sest kultuurivaldkonna inimeste töö jätkamine on iga eestimaalase mure.

"Kultuurivaldkond on nii lai, et see puudutab väga mitmeid teemasid ühiskonnas laiemalt ning meie seine ja ma usun, et ka järgmine valitsus lähtub nendest põhilistest põhimõtetest, mis on ka koalitsioonis välja toodud," ütles Ott ja lisas, et praegu tuleb tegeleda sellega, kuidas kultuurivaldkond koroonakriisist läbi tuua.

"See on iga eestimaalase mure, et selle valdkonna inimesed saaks oma tööd jätkata, oleksid loomingulised ja looks seda kultuuriruumi rahulolevalt ja rõõmsalt meie kõigi jaoks," kinnitas ta.

Olulise punktina tõi Ott koalitsioonilepingust välja selle, et kultuur oleks kõigile kättesaadav. "Ma pean silmas seda, et siin ei tohi takistuseks saada, millises Eesti piirkonnas inimesed elavad, kus nad oma igapäevatoimetusi teevad, kultuur nii-öelda rohujuure tasandilt kuni tipptasemeni peaks olema kõigile kättesaadav."

Kättesaadavamaks muutmine hõlmab endas ka kultuuri kolimist digiplatvormidele. "Eks see koroonakriis on pannud väga mitmed valdkonnad oma tegevust ümber vaatama ja ma arvan, et siin on kultuurivaldkond väga häid näiteid meile toonud, me saame nii kontserte kui ka teatrietendusi läbi veebi nautida," rääkis Ott ja lisas, et digiplatvormid annavad võimaluse Eesti kultuuri ka laiemale maailmale tutvustada.

"See on oluline, et me suudaksime panustada sellesse, et Eesti kultuur oleks jätkusuutlik, et me saaksime võimalikult hästi hoida Eestit kaardil, sest tegelikult on nii, et läbi kultuuri on lihtsam hoida nii rahvusvahelisi suhted kui Eestit maailmakaardil."

Ka spordivaldkonna edendamine on tulevasele kultuuriministrile oluline, eriti tähtsaks peab ta lisaks sportimise kättesaadavamaks tegemisele ka treenerite ja juhendajate väärtustamist. "Peame mõtlema seda, kuidas on meie treenerid ja juhendajad tasustatud ja see ei ole ainult spordis, see on kindlasti kogu kultuurivaldkonas laiemalt. Ei tohi ära unustada, et just juhendajad on tegelikult väga tihti need, kes on motivaatorid ja nende töö peab olema väärtustatud ka riigi poolt."

"Aktuaalses kaameras" märkis Ott, et valitsusel tuleb keskenduda kultuurivaldkonna toetuse hoidmisele

"Praegu oleme enam-vähem hästi hakkama saanud. Kuigi piirangud on seda palju mõjutanud, on riigieelarvest toetusi leitud. Selle teemaga tuleb edasi minna, sest me kahjuks peame tunnistama, et kriis ei ole läbi ja me võime siin isegi rääkida täiendavatest piirangutest," rääkis ta.

Ott lisas, et sellega paralleelselt tuleb kindlasti vaadata seda, et millised on võimalikud toetused, sest tuleb hoida neid, kes on kultuuri juuures, et nad saaksid peale kriisi olla tegusad ja jätkata oma tööd.

"Praegustest piirangutest on kindlasti olnud suur abi ja ma loodan, et kui neid väga täpselt järgida, siis me oleme tublid. Aga loomulikult me peame kuulama seda, mida räägivad eksperdid ja teadusnõukoja inimesed ja milline on nende soovitus," tõdes Ott ja lisas, et teadusnõukoja antud soovitusi arutab valitsus neljapäeval.

"Aga ma loodan, et väga karme piiranguid ei pea tegema, kuigi siin tuleb tõesti valdkondadega ka läbi rääkida." Ott loodab kõigi pooltega võimalikult kiiresti kohtuda ja kuulata nende probleeme ning seisukohti täpsemalt.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: