"Eesti filmivaramu" DVD-sarjas ilmus Arvo Kruusemendi "Sügis"

"Eesti filmivaramu" DVD-sarjas ilmunud Arvo Kruusemendi "Sügis"

Eesti Filmi Instituudi filmiklassika sarja "Eesti filmivaramu" teise DVD-na ilmus Arvo Kruusemendi restaureeritud mängufilm "Sügis".

"Arvo Kruusemendi komöödia "Sügis" valmis ning linastus erakordselt põneval, dramaatilisel ning pingelisel ajal," meenutas filmiloolane Jaak Lõhmus. "Ka Eesti filmindus elas sellal üle suuri muudatusi seoses riigi taasiseseisvumisega, erastamisega, turumajandusele üleminekuga ning Eesti krooni taaskasutusele tulekuga," selgitas ta ja lisas, et tagasi vaadates on põhjust imetleda "Sügise" tegijate elurõõmu ning huumorimeelt. "Seda suudeti säilitada isegi olukorras, kus naaberriikides valati verd ning võtteplatsil jalutasid mõnikord ringi naaberriigi mundrimehed."

Filmi režissöör on Arvo Kruusement, stsenarist Mats Traat, operaator Valeri Blinov, kunstnik Toomas Hõrak, helilooja Veljo Tormis ja toimetaja Lauri Kärk. Filmis mängivad Margus Lepa, Liina Tennosaar, Anne Reemann, Aare Laanemets, Riina Hein, Kaljo Kiisk jt.

Tänavu möödub "Sügise" esilinastusest 30 aastat. 1991. aasta 22. veebruaril kinoekraanile jõudnud "Sügis" on Arvo Kruusemendi viimane, järjekorras seitsmes filmilavastus.

Eesti filmivaramu on filmipärandi sari, mis koondab endas meie armastatud kullafondi. Eesti filmivaramu avafilm oli Arvo Kruusemendi lavastatud "Suvi" (1976). 2021. aastal ilmuvad samas sarjas režissöör Grigori Kromanovi filmid "Viimne reliikvia" ja "Hukkunud Alpinisti hotell".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: