Galeriid | Kadrinas avati Arvo Kruusemendile aupink

Foto: Rene Kundla/ERR

Kolmapäeval avati Kadrinas aupink stsenaristile, filmilavastajale ja näitlejale Arvo Kruusemendile.

Oskar Lutsu legendaarsete teoste "Kevade", "Suvi" ja "Sügis" filmilinale toojale, 94-aastasele Arvo Kruusemendile oli eritööna valminud filmimaailmatemaalise pingi teostus meeldiv üllatus.

"Ma jäin väga rahule, ma ei oleks osanud oodata sellist teostust. Ega ma kavandit ka täpselt ei teadnud. Ma teadsin, et filmimehele midagi tahetakse teha, aga et niimoodi välja mõeldi... Au ja kiitus tegijatele," ütles Kadrinas koolis käinud filmimees.

Pingi idee autor oli Aru Põllumajanduse osaühingu tegevjuht Andres Lindam, kes poisikesena nägi tihtilugu, kuidas mainekas lavastaja reedeõhtuti bussi pealt maha astus ja koju kõndis. Ideest võttis kinni Kadrina kultuurikoja direktor Ahto-Lembit Lehtmets, kellel aitasid ideed arendada kujundajast elukaaslane Kerstin Raidma ja kunstnik Teet Suur. Projekti kaasati ka Eesti Draamateatri vanemtisler ja filmifanaatik Toivo Sakk. Pingi valmistas Rein Kaubi.

Aupink asub Viru tänava kergliiklustee ääres ja pink on nähtav ka Tallinna - Narva suunal liikuvatele rongireisijatele.

Raadiouudis

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: