ERM muutub märtsis virtuaalmuuseumiks

Eesti Rahva Muuseum.
Eesti Rahva Muuseum. Autor/allikas: Vladislava Snurnikova/ERR

Märtsikuus on Eesti Rahva Muuseum (ERM) külastajatele suletud, kuid erinevaid kunsti- ja kultuuriteemalisi tegevusi pakub muuseum sel ajal oma veebikeskkonnas.

Näiteks saab kuulata loengut sarjast "Maailm ja rahvad" ning nähtaval ülekanne selle aasta Wiedemanni auhinna saaja kõnest. Ülekanne ERM-i majast läheb eetrisse näituse "Eesti Disainiauhinnad 2020" tuules läbiviidavast disainijuttude seeriast, keskendudes sel korral teenusedisainile.

Kõigile huvilistele on avatud ERM-i veebikodus erinevad veebituurid ning saab ringi rännata virtuaalnäitustel. Kooligruppidel on võimalus tellida online-muuseumitunde. Põnevaid lugusid saab kuulata ERM-i taskuhäälingus, lugeda ERM-i aastaraamatu artikleid ning vaadata ringi ERM-i vaibaportaalis ja kogude osakonna blogis.

ERM ootab endiselt ka kaastöid Eesti inimestelt mitmetel teemadel, näiteks "Ööelu ja öine linnaruum nõukogude ajal", "Keha mõõtmine" ja "Kuidas mõjutab koroonaepideemia sinu elu?". Lisaks innustab muuseum inimesi üle vaatama oma vanu, 1990. aastatest pärit filmi- ja videokogusid.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: