Vana Baskini teater saab lõpuks riigilt küsitud toetuse

Vana Baskini teatri koomiline melodraama
Vana Baskini teatri koomiline melodraama "On alles perekond!" Autor/allikas: Vana Baskini teater

Kultuuriministeerium otsustas osaliselt rahuldada Vana Baskini teatri taotluse ja eraldada 2020. aasta tegevustoetuse taotlusvoorus teatrile tegevustoetust 49 700 eurot.

Kohus tühistas tänavu aprillis kultuuriministri mullused käskkirjad ning kohustas kultuuriministrit vaatama uuesti läbi teatri tegevustoetuse taotluse "Etendusasutuste tegevustoetus" 2020. aasta taotlusvoorus.

Kultuuriminister vaatas Vana Baskini teatri taotluse uuest läbi ja otsustas teatri taotluse osaliselt rahuldada ning määrata 2020. aastaks taotletud 58 000 euro suuruse toetuse asemel teatrile tegevustoetust samas taotlusvoorus summas 49 700 eurot.

Kultuuriministeeriumi moodustatud nõuandev komisjon hindas 2020. aasta augustis teatri tegevuse rahvuskultuurilise tähenduse madalaks ning regionaalse tähenduse keskmiseks, kuigi 2019. aastal oli hinnanud teatri rolli teatrikogemuse pakkujana eri Eesti paikades väga kõrgeks ja rahvuskultuurilist tähtsust keskmiseks.

Halduskohtule ei olnud arusaadav, millised on asjaolud, mis tingisid nii rahvuskultuurilise kui ka regionaalse tähenduse ümberhindamise ja tõi välja muid vajakajäämisi hindamises. Komisjon nõustus kohtu tehtud etteheitega ning luges teatri rahvuskultuurilise tähenduse keskmiseks ja regionaalse tähenduse väga kõrgeks.

Halduskohus märkis oma otsuses, et teatri taotlus tuleb asetada mõttelisse pingeritta teiste teatritega samas voorus ja sellest lähtuvalt rahuldada teatri taotlus osaliselt. Komisjon leidis seejärel, et taotlejale tuleb anda toetust summas 49 700 eurot, mis võimaldab tellida arvestuslikult 2 uuslavastust, ligikaudu 27 etendust ja 4100 külastust.

Tegevustoetuse summa arvestas komisjon välja etendusasutuse külastaja teenindamise tegeliku kulu ja arvestusliku piletihinna vahe põhjal, lähtudes 2019. aasta lõpus kättesaadavatest statistilistest andmetest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: