Karl Koppelmaa: "Katk.Est.Used." paneb ühele etapile punkti

Foto: Kalev Lilleorg

Tartus Draama festivalil esietendub Karl Koppelmaa autorilavastus "Katk.Est.Used.", mis jutustab ühe Eesti väikelinnas elava perekonna loo.

Viis aastat tagasi just festivalil Draama oma esimese lavastuse vaatajateni toonud Karl Koppelmaale jaoks on uus teos murranguline. "Need inimesed, kes on varem minu loominguga kursis olnud, võivad tunda ära, et see on mingi kokkuvõte või see on ka mingisuguse punkti panemine ühele etapile," tõdes ta.

Rakvere teatri näitleja Grete Jürgensoni sõnul räägib "Katk.Est.Used." loo tavalisest Eesti perest. "Hästi võluv on see, et Karl kasutab suulist keelt, ta on sisse kirjutanud nohid, mõttepausid, katkestatud mõtted, pooleli jäänud laused, mis on ju normaalne, sest see on meie tavapärasest suhtluses kogu aeg olemas," sõnas näitleja.

Lavastus "Katk.Est.Used." pidi esietenduma Rakvere teatris juba kevadel, kuid koroonaaeg tegi omad korrektiivid ja vaatajateni jõuab see alles sügise hakul. Näitleja Grete Jürgenson tõdes, et nii pikk ooteaeg lihtne ei olnud.

"See on selles mõttes huvitav, et pealkiri on "Katk.Est.Used." ja selle lavastuse väljatoomine sai ka mitu korda katkestatud - see on kuidagi märgiline. Aga selles mõttes on ta ikkagi keeruline, sest me ju liigume selle nimel, et kohtuda publikuga, ja kui seda kohtumist ei tule ja ei tule... Ühesõnaga ma väga ootan, et me saaksime publikuga kohtuda selle lavastusega," ütles Jürgenson.

Rakveres tuuakse "Katk.Est.Used." esimest korda publiku ette 10. septembril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: